Szafa kwartalnik literacki ma zaszczyt zaprosić na spotkania literackie:


10 luty (Piątek) Instytut Mikołowski, Mikołów, ul. Jana Pawła II 8/3

Spotkanie związane z promocją nowo wydanych książek krytycznoliterackich:

- Anna Kałuża, "Wielkie wygrane. Wspólne sprawy poezji, krytyki i estetyki"

- Marcin Orliński, "Płynne przejścia. Szkice o współczesnej poezji polskiej"

Prowadzenie: Maciej Melecki i Krzysztof Siwczyk


12 luty (niedziela) godzina 18:00, Klub Kanapa Kulturalna
Spotkanie z twórczością Teresy Rudowicz (Anna Kolańczyk) oraz Izabela Fietkiewicz–Paszek

Prowadzenie: Jacek Sojan
Gospodarz spotkania Aleksander Jasicki
Patronat Medialny sZAFy

19 luty (niedziela) godzina 17:00 Corto Cafe
Spotkanie z wierszami Izabela Fietkiewicz–Paszek
Prowadzenie: Cezary Sikorki (Zaułek Wydawniczy Szczecin)


O autorach:
IZABELA FIETKIEWICZ-PASZEK

Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowo filologię polską na UAM, studiowała też filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Publikowała m.in. w Odrze, Autografie, Frazie, Portrecie, Poezji dzisiaj, RED; Akcencie, Migotaniach, Arteriach, Cegle, we francuskim czasopiśmie literackim VOIX D'ENCRE. Obecna w kilku antologiach. Związana od kilku lat z magazynem sZAFa oraz kwartalnikiem literackim Migotania, do którego pisze recenzje i felietony. Autorka tekstów piosenek. Jej wiersze ukazały się w dwujęzycznej antologii „Free over blood” (2010). Wydała 2 książki poetyckie: „Portret niesymetryczny” [2010] (II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” na najlepszy poetycki debiut książkowy 2010) i „Próby wyjścia” [2011]. Współzałożycielka Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka: www.lyzkamleka.eu. Mieszka w Kaliszu.

Strona autorska: www.alternet.webd.pl

TERESA RUDOWICZ

Ukończyła filologię polską. Pasjonuje się tropieniem literackich śladów w Wielkopolsce, opublikowała na ten temat (pod innym nazwiskiem) kilka książek. Publikowała poezję w sZAFie i w Migotaniach, Przejaśnieniach. Związana z portalem www.salonliteracki.pl.

MARCIN ORLIŃSKI

(ur. 1980) – poeta, krytyk literacki. Doktorant w Instytucie Badań Literackich PAN. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu ogólnopolskich nagród literackich. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. Redaktor „Zeszytów Poetyckich”. Wydał tomy wierszy Mumu humu(Kraków 2006), Parada drezyn (Łódź 2010) orazDrzazgi i śmiech (Poznań 2010). Publikował w takich czasopismach, jak „Gazeta Wyborcza”, „Przekrój”, „Twórczość”, „Tygodnik Powszechny”, „Akcent”, „Kresy” czy „Bez dogmatu”. Tłumaczony na języki angielski, niemiecki i szwedzki. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Oficjalna strona: www.marcinorlinski.pl