Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

32 WĄGLAŃSKI MAJ POEZJI

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ WĄGLAN
WĄGLANY 50 - 26-307 BIAŁACZÓW
Pow. Opoczno - Woj. Łódzkie
Tel. (44) 758-12-31

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!”…
MIKOŁAJ REJ  1505-1569,  pierwszy wybitny
pisarz polski,  zwany ojcem literatury;  zwol-
ennik reformacji i programu egzekucji praw.

„Nim to błogosławimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi
stworzonych na  „podobieństwo Boga”.  Z tychże ust wychodzi
błogosławieństwo i przekleństwo. Nie powinno tak być, braciamoi.

Czy źródło wypuszcza z tej samej szczeliny słodką i gorzką
wodę?” -  GRZECHY JĘZYKA - List św. Jakuba 3,9-12…

 

R E G U L A M I N

32 WĄGLAŃSKI MAJ POEZJI
OPOCZNO - WĄGLANY - 4-5 MAJA 2013 ROKU

ORGANIZATORZY: - TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ WĄGLAN


WSPÓŁORGANIZATORZY:


◊    URZĄD  GMINY  W  BIAŁACZOWIE
◊    URZĄD MARSZAŁKOWSKI W ŁODZI
◊   STAROSTWO POWIATOWE W OPOCZNIE
◊   STAROSTWO POWIATOWE W RAWIE MAZOWIECKIEJ
◊    URZĄD MIEJSKI W OPOCZNIE
◊   GRUPA PRZYJACIÓŁ:  STOWARZYSZENIA - FIRMY - URZĘDY i LUDZIE DOBREJ WOLI.


SZCZĘŚĆ BOŻE - wszystkim Poetom, Przyjaciołom, Darczyńcom, Dziennikarzom oraz Ludziom Dobrej Woli, Organizatorom, Współorganizatorom i Miłośnikom Polskiej Poezji! D Z I Ę K U J E M Y  wszystkim poetom!   -   którzy  kiedykolwiek w Wąglanach brali udział!   Z A P R A S Z A M Y wszystkich! - sercem otwartym na oścież  do udziału w kolejnej edycji!


Celem naszego zreformowanego - najnowszego konkursu jest skupienie wokół Opoczna i Wąglan - na naszej Ziemi Opoczyńskiej wszystkich poetów - kochających nasz piękny polski język literacki z całego świata! Bez względu na narodowość, miejsce zamieszkania, wiek, zawód i dorobek literacki. Pielęgnacja i rozsławianie go na całym polonijnym świecie. Umożliwienie poetom i miłośnikom poezji  poznania się i wymiany doświadczeń. Wydanie drukiem - nagrodzonych i wyróżnionych wierszy we wspólnej książce pokonkursowej.
WĄGLAŃSKI MAJ POEZJI - to konkurs bez sztucznego podziału na dotychczasowe - już nie pasujące do dzisiejszych czasów kategorie. Postanowiliśmy zaryzykować i spróbować w dwóch zupełnie innych kategoriach. Wracamy do korzeni pięknej tradycyjnej polskiej poezji - klasycznej (rymowanej). Ale będziemy też nadal promować najnowszą poezję współczesną - białe wiersze (bez rymów). Nowość będzie polegała na tym, że każdy uczestnik - jeśli zechce będzie mógł brać udział równocześnie w obydwu kategoriach, ale  będą osobno oceniane.
W każdej kategorii przyznamy po 3 nagrody: I - 400 zł, II - 350 zł, III - 300 zł oraz po 7 równorzędnych wyróżnień po 250 zł każde. Pula nagród pieniężnych, rzeczowych i książkowych wynosi 7.100 zł (siedem tysięcy sto złotych).
Prosimy przysyłać po 3 wiersze do każdej kategorii ( tematyka dowolna! ) w 3 egzemplarzach maszynopisu, lub czytelnego rękopisu z dokładnymi danymi autora: data urodzenia, dokładny adres zamieszkania i numer telefonu. Wiersze powinny być opatrzone godłem autora - termin nadsyłania wierszy upływa 31 grudnia 2011 roku (decyduje data stempla pocztowego). Wiersze otrzymane po tym terminie - zostaną automatycznie włączone do kolejnej edycji. Prosimy o napisanie na kopercie kategorii - w której zamierzacie brać udział.: „Poezja rymowana” lub „Poezja biała”.

Towarzystwo Przyjaciół Wąglan
Prezes Zarządu Krystyna Jóźwik
Wąglany 50
26-307 Białaczów
woj. Łódzkie
tel. (44) 758-12-31


♦ Mile będą widziane zwrotne zaadresowane koperty z ważnym znaczkiem pocztowym, co ułatwi nam powiadomienie uczestników o wynikach konkursu i wysłanie regulaminu do udziału w kolejnej edycji.
♦ Jury w styczniu 2013 roku dokona fachowej i wnikliwej oceny wierszy, Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostaną powiadomieni listownie i zaproszeni na uroczyste podsumowanie do Wąglan koło Opoczna do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej - w dniach: 4-5 maja 2013 roku. Wąglany leżą przy trasie: Nr 726: Rawa Mazowiecka -Opoczno - Żarnów  (7 km od Opoczna na południe w stroną Żarnowa).
♦ Zastrzegamy sobie prawo do bezpłatnego publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w książce pokonkursowej i w środkach masowego przekazu w Polsce i za granicą. Wierszy nadesłanych do Wąglan nie zwracamy!. Bardzo liczymy na pomoc i życzliwość środków masowego przekazu, byśmy mogli dotrzeć do poetów w kraju i za granicą.  Nasz konkurs to próba stworzenia jednej wielkiej rodziny poetów i podniesienie ich rangi i prestiżu wśród polskiego społeczeństwa!

ŻYCZYMY - Wam samych sukcesów - zarówno w naszym konkursie i w innych również - w życiu osobistym, zawodowym i w szeroko rozumianej twórczości oraz spełnienia wszystkich marzeń!


D O  Z O B A C Z E N I A  W  W Ą G  L A N A C H !!!


ORGANIZATORZY

Dodatkowe informacje