Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marta Świć - wybrane przekłady na język serbski

Marta Swic  fotoMarta Świć ur 21.09.1979 w Białej Podlaskiej. Od urodzenia mieszka w Suchowoli/ k Radzynia Podlaskiego.  Twierdzi, że „urodziła się  z długopisem w ręku i wierszami w głowie”. Pierwszy tomik poezji „Niemotylica Będzie Latać” ukazał się w 2011r (niedostępny), a kolejne zdają się to potwierdzać („Odbite w lustrze” w duecie z Tomaszem Rudnickim 2013,  „Szept Niemotylicy” 2014, „A jednak lecę”2015).
Między tomikami pojawiają się publikacje w krakowskim kwartalniku ”Metafora”,  „Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym”, „Gościńcu Bialskim” i „Akancie”, a także  w Antologii Poetyckiej wyd. KryWaj „Ze słonecznikiem w tle”. Lubi ludzi i Lublin. Spotkania z czytelnikami są niepowtarzalnym przeżyciem. Każde jest wyjątkowe. Choć zawodowo pracuje jako analityk internetowy, to właśnie wiersze są  spełnieniem marzeń i aspiracji. Nie spoczywa na laurach, próbuje rozwijać warsztat literacki, chętnie podejmuje nowe wyzwania. Uważa, że „każdy tomik jest kolejnym etapem literackiej podróży…”


Marta Svić, rođena 1979. g. u Bjaloj Podlaskoj. Po zanimanju je internetski analitik. Objavila je nekoliko zbirki poezije. Objavljuje u časopisima i antologijama. Sudjeluje na književnim večerima.

 


* * *

Slažem misli
Zapinjem ih na dugme
Oblačim jaknu
Da bih se skrila od kiše

U provaliji zaborava

 

***

Srce i razum
Sreli su se u redu
Nesigurno je krenuo
Voz za grad Sreća

Lep pogled iza prozora

 


cipele

Nastao je novi dan
A u duši gnjila
Cipela je ostala u blatu
Neću moći da je izvučem vani

Idem po novo proleće

 


* * *

Usamljeno veče
Potrebna mi je bila tišina
Da bih se mogla opiti
Lepotom slatko-gorkih reči

Već se vidi dno flaše

 

* * *

Pamtiš li konjeve?
Ne one iz knjiga u boji
Nisu ti hteli dati da spavaš
I to pred zalaskom sunca...

Htela bih opet  da sanjam isti san

Dodatkowe informacje